פרסומת

משחקי חברה למבוגרים

משחקי חברה למבוגרים

בקובץ זה אספנו רעיונות של משחקי חברה למבוגרים. בעקרון כל משחק בו יש מפסידים יכול בקלות להפוך למשחק למבוגרים אם המפסיד צריך לשתות כוסית אלכוהול. חשוב כמובן, לא להגזים ולהגיע למצבים לא נעימים ולדאוג לדרך חזרה נאותה הביתה (אל תיסעו שיכורים). חלק מהמשחקים מצריכים חדר ומרחב וחלקם אפשר לשחק גם סביב השולחן לקבוצה קטנה או לערב צוות.

משחק השאלה הזהה

משחק שמתאים לקבוצה בתנאי שכולם זוגות. נותנים לכל משתתף או משתתפת דף עם שאלות על חיי הזוגיות (השאלון הוא אותו שאלון לגברים ולנשים), המשתתפים צריכים לענות על השאלות. לאחר חמש דקות מתאספים חזרה ומארגן הערב מקריא את השאלה הראשונה מהשאלון עוברים זוג זוג ושומעים את התשובה של הגבר והאישה.  זוג שאמר את אותה התשובה זוכה בנקודה. זוכים אלו שהישגיו את הניקוד הגבוהה ביותר. למשקיעים, רצוי שהשאלון יהיה שאלון אמריקאי עם שאלה וארבע תשובות אפשריות, כך שלא יהיו התלבטויות אם התשובה דומה אצל הגבר והאישה.
דוגמאות לשאלות:
 • מהו המאכל האהוב של האישה
 • מי מקבל את ההחלטות בבית
 • מהי קבוצת ספורט אהודה של הגבר

שיחה לפי אלף בית

משחק משעשע המבוסס על יכולת אלתור. מארגן הערב בוחר נושא מעניין של מצב מהחיים (ריב על מי ישטוף כלים, שיחה עם נציגת שימור לקוחות של חברת סלולר, שיחת חולה אחות וכו') על שני המשתתפים  לנהל שיחה דמיונית בינהם מול שאר הקבוצה כאשר כל משפט מתחיל באות  לפי סדר האלף בית. חוק חשוב במשחק, אסור להשתהות. מי שמושך זמן מפסיד. או גם אם התבלבל והתחיל את משפט באות הלא נכונה. דוגמה לדו שיח:

נושא: ריב מי ינקה את השולחן
הוא: אמרתי לך לנקות את השולחן
היא: באמת, לא חשבתי אחרת
הוא: גברת... נו
היא: די, תפסיק... וכ הלאה

משחק המטפחת

בקש כמה מכמה משתתפים להתנדב למשחק הבא: קשור לכל אחד מהם מטפחת לעיניים וודא שהוא אינו רואה כלום. כעת ההוראה שלך היא להוריד כמה שיותר פרטים או חפצים ממך, בזמן מוגבל של דקה. כמובן שמי שמוריד הכי הרבה פרטים הוא המנצח.  שים לב: לשון ההוראה מאד חשובה. רוב האנשים שוכחים שבהוראה זו בעצם ניתן להוריד גם את המטפחת. כך יוצא מצב מצחיק בו חלק מהאנשים עושים זאת עדיין מבלי יכולת לראות.

מי שמפסיד שותה

המטרה: על הקבוצה לספור מאחד עד עשר. מתחיל המשחק אומר בקול את הספרה אחת, כעת מישהו מהמשתתפים צריך לומר שתיים, אחריו שלוש וכן הלאה. אך אסור לתאם בין המשתתפים מי סופר מתי (לא על ידי קריצות, או מילים או כל מחווה אחרת). אם שני משתתפים או יותר אמרו יחד את אותה ספרה המשחק נעצר, מתחילים מהתחלה וכמובן אלו שאמרו יחד צריכים לשתות (תחליטו אתם על הכמות)  שימו לב: הספרה צריכה להיות מהירה, אם מתחילים למשוך זמן אז כל העוקץ של המהירות והלחץ לא עובד.

רעיון גדול - טריוויה אישית

מתאים לקבוצה מגובשת. מארגן המשחק משקיע וכותב שאלות על כל המשתתפים של המשחק. מגוון השאלות צריך להכיל שאלות קלילות, מצחיקות וגם קשות, כאלו שיגרמו למשתתפים קצת להזיע. אפשר גם לשלב שאלות ידע כללי. מזמינים את המשחק טריוויה אישית, מזינים את השאלות למערכת וכולם כעת יכולים דרך הטלפונים שלכם לשחק במשחק ולענות על השאלות ששאלתם.

משחק הזיכרון – מה רונה לובשת?

יש כאלו ששמים לב לפרטים ויש כאלו שלא. בקשו מהמתמודדים לשבת ולעטות עליהם מטפחת כך שלא יוכלו לראות. (בדקו את יכולת הראיה שלהם...) לאחר מיכן שאלו אותם שאלות על הלבוש של האנשים האחרים בקבוצה.  כל מי שענה ראשון נכון מקבל נקודה. המנצח מי שצבר מספר נקודות הכי גבוהה.
דוגמאות לשאלות:
 מה רונה לובשת?
 מהו צבע הנעליים של משה?
איזה צורה יש לשרשרת של מיכל?
הערה קטנה: לפעמים האדם עצמו, שהשאלה עליו לא ידע את התשובה.

עץ או פלי הישן והטוב משחק עם אלכוהול

כל משתתף או משתתפת בתורו מטיל מטבע, לפני כן הוא צריך לנחש על איזה צד ייפול המטבע. אם צדק- שותה, אם לא לא שותה וכך התור עובר במעגל אצל כולם.

משחק הפסל המהולל:

אחד מחברי הקבוצה נבחר להיות הפסל. קושרים לו מטפחת סביב העיניים. לאחר מכן, שאר המשתתפים עומדים במקומם במרחב. על הפסל לעבור בין המשתתפים ולהעמיד אותם בפוזיציות מצחיקות כדי ליצור את יצירת האומנות המהוללת שלו. הפסל יכול להזיז אותם ממקומם, לייצר להם מנחי גוף שונים, (כמובן, בגבולות הטעם הטוב והמכבד) והכי חשוב, היצירה חייבת להיות מחוברת. כלומר כל משתתף חייב בדרך זו או אחרת לגעת המשתתף שני. על המשתתפים כמובן לציית לפסל מכיוון שהוא נחשב ויש לו רעיונות גדולים.
שתי אפשרויות של סיומות למשחק: לאלו שאוהבים תחרות אפשרת לקבוע כי כל פסל אדם שזז ממקומו, או צוחק – יוצא מהמשחק והאחרון שנשאר הוא המנצח וזוכה לכוס יין. בגרסה עדינה יותר אפשר פשוט לתלם את יצירת האומנות ולשלוח לכולם בסלולור. לא בטוח שם ישמחו לקבל אותה...

 

האם אי פעם?

משחק פשוט, השאלה המרכזית היא האם אי פעם עשית משהו מרשימת המעשים. מנהל המשחק מקריא משפט אחרי משפט, מי שעשה את זה אפילו לא צריך לצעוק אני, פשוט לשתות את כוס היין שלו ולהמשיך הלאה לשאלה הבאה. אופי השאלות כמובן תלוי בסוג ופתיחות הקבוצה.
 
האם אי פעם:
 • שיקרת לגבי הגיל שלך?
 • השתזפת ללא בגדים?
 • הופעת בטלווזיה?
 • קפצת ממקום גבוה?
 • נשארת יומיים שלמים בפיג'מה?
 • הלכת לישון עם בחור/בחורה שהכרת רק כמה רגעים לפני?
 • השתכרת בפאב או בחתונה
 • רקדת על שולחן?
 • התעצבנת כשהפסדת במשחק?
 • סיפרת עת עצמך?
 • עשית קעקוע?
 • היית בחנות צעצועים למבוגרים?
 • קנית צעצוע למבוגרים?

לסיכום המשחק

תשחקו, תהינו ואם עדיין חסר לכם מה לעשות בערב צוות או במפגש החברתי תוכלו למצוא עוד רעיונות של משחקי חברה למבוגרים

עוד רעיונות למשחקים